Коментарі для сайту

Як швидко додати повноцінні коментарі у блог з підтримкою соц.мереж та без витрат на БД

28.07.2015

Для свого блогу довго думав які саме коментарі і як реалізувати. Перше, що спадає на думку — це створити нову таблицю в БД (з полями ім'я автора, емейл, коментар, id батьківського коментару, id статті, можливо рейтинг, тощо). Але тоді одразу стикаємось з реєстрацією користувачів для можливості редагувати свої коменти чи можливість поставити фото, складністю побудови ієрархії коментарів, спаммерами, та й просто витратами доступного обсягу БД.
Аби уникнути цих всіх нюансів вирішив спробувати готові рішення...

Серед тих, з якими я стикався раніше були коментарі Facebook, VK та Disqus. Спершу думав тримати їх всі три (і вийшло як на картинці): Але зрозумів, що виглядає воно "не зовсім гарно". І довелось обирати. Мій вибір впав на Disqus, так як він мав пристойний вигляд, інтеграцію з Facebook, Twitter, Google+ та власним сервісом. І саме головне — в них спеціалізація тільки на коментарах і більше нічого!
Також якщо клацнути на кнопку з назвою сайту над коментарами (у моєму випадку "Поради для SW Engineers"), то можна подивитись коментарі з інших статтей, що доволі зручно: Детальнішу інформацію можна знайти за посиланнями:

Це все, що потрібно додати аби у вас запрацювали коментарі, які не будуть займати місце у вашій БД: Вставляєте у необхідному місці на вашій сторінці і готово. Не забудьте тільки змінити номери апплікації на ваші власні.
P.S. раніше бачив як інтегрували в один віджет кілька соц.мереж, але поки-що не вийшло. Якщо у вас є свій спосіб — буду радий побачити в коментарах.


Якщо вам сподобалась стаття — поділіться з друзями:  


Коментарі: