Власний блог з нуля

Починаючи з технологій закінчуючи готовим рішенням

20.04.2015

Якщо ви читаєте цю статтю, значить міг блог працює :)

Останнім часом почав помічати, що в мене накопичується багато ідей.
Починаючи від сервісів інтеграції закладок, електронної пошти, хмарних дисків (доречі, вже є готовий прототип) до різних планувальників і стартапів. Аби мати деяку площадку для їх розробки та впровадження, вирішив зробити якусь "стартову сторінку", де би можна було ділитись з іншими своїми напрацюваннями та можливо залучати до себе в команду.

Також тут можна буде показувати результат роботи підписників цього блогу. Тому, якщо ви хочете чимось похвалитись чи просто винести на публіку, то просто зв'яжіться зі мною і ми щось придумаєм.

А далі більше деталей про цей блог...

Технології, що були використані

Django Framework - класичний MVC framework написаний на Python. З переваг можна відзначити простоту у написанні веб-сайтів будь-якої складності. Для повноцінної роботи першої версії цього блогу було використано наступні компоненти, які легко інсталюються командою:

pip install -r requirements.txt
А власне файл requirements.txt містить:
Django==1.7
dj-database-url==0.3.0
dj-static==0.0.6
gunicorn==19.1.0
psycopg2==2.5.1
static==0.4
whitenoise==1.0.3
wsgiref==0.1.2
Про Django тут можна буде знайти ще багато інформації, тому не хочу на цьому зупинятись.

Twitter Bootstrap - було використано один з стандартних шаблонів, які можна легко нагуглити чи взяти на їх офіційному сайті.
В такому випадку у вас вже є побудована структура сайту, готовий перший дизайн з адаптивною та резиновою версткою. І все, що вам залишається це "порізати" HTML-файли на шаблони (django templates), підредагувати скачані LESS та скомпілювати їх в CSS. Для тих кому цікаво більше про Twitter Bootstrap — ще одна стаття.

Як перетворити "*.less" у "*.css"? Для цього є спеціальна програма:
LESS compiler - він призначений тільки для одного отримувати CSS з LESS-файлів. Все, що необхідно - це скачати і встановити клієнт, в ньому додати папку зі статичними файлами. І він у фоновому режимі буде вам конвертувати всі зміни.
Також цю функцію можна налаштувати в PyCharm, але він все-одно використовує зовнішні програми, тому така зміна нічого не дає.
Чим хороший LESS ? Для прикладу можна змінивши одне значення, змінити всю кольорову гамму вашого сайту. А не бігати із заміною по всіх CSS-файлах. На вікіпедії є кілька прикладів, а з часом думаю щось буде й тут.

Головне — не змінюйте безпосередньо CSS-файли, бо при наступній компіляції ви втратите всі ці зміни.

CubeCamp - share buttons - хлопці з CubeCamp добре постарались і максимально мінімізували код необхідний для кнопок Share для найбільш популярних соціальних мереж. Більш детально, з покроковою інструкцією, як зробити такі ж кнопки, як під цим текстом можна можна прочитати у цій статті.

Heroku - чудовий хостинг для додатків написаних на Python, PHP, Node.js, Ruby, Java, Clojure чи навіть Scala. Дозволяє швидко в кілька кліків можна запустити їх інтернеті. Звісно, треба бути обережним в налаштуванні, ато можна намучитись, забувши прибрати якусь змінну чи при конфігурації DNS. Але вони стараються мінімізувати наші витрати часу.

GitHub - крім того, що вони роздають 200$ всім студентам, то вони ще займаються розробкою сервісу розподіленої системи контролю версій. Можна безкоштовно тримати безліч відкритих репозиторіїв, які будуть корисні для резюме. Чи навіть 5 приватних, якщо ви вже отримали Student Developer Pack або користуєтесь платним акаунтом.

PyCharm - хороше середовище для розробки мовою Python. Ще одним з популярних IDE для нього є Eclipse, але в ньому треба все налаштовувати вручну. Тому, якщо ви тільки починаєте програмувати на Пайтоні, то рекомендую брати саме PyCharm. В ньому вже все налаштовано і готово для роботи. Встанови і працюй. Детальніше

Тим більше, що недавно вони також започаткували студентську програму: https://www.jetbrains.com/estore/students/studentRequestForm

Яка дозволяє використовувати Professional Edition версії. А з нею набагато зручніше працювати: ширша інтеграція з іншими сервісами (VCS, компілятори), підсвітка майже всього коду (навіть кольори в CSS-файлах), підтримка Django Framework та багато іншого.

Це одна з перших статтей в даному блозі.
З часом інформація буде все повнішою і ви зможете знайти відповіді на всі свої запитання.
Дякую за увагу...


Якщо вам сподобалась стаття — поділіться з друзями:  


Коментарі: