Поради для SW Engineers


Новинки, події, сервіси, поради, відгуки —
все те, що треба знати будучи в ІТ

Версіонування статичних файлів у Django

Якщо ви стикнулись з проблемою, коли ви оновили файл на вашому веб-сайті, а користувачі надалі використовують кешовану браузером версію. А там був принципово змінений функціонал у Javascript, додані нові функції чи навіть виправлені баги. Та навіть якщо змінений дизайн CSS стилів.

12.09.2015 Читати далі...

Політика конфіденційності

Часто на різних сайтах типу Facebook, потребують політику конфіденційності (зокрема Privacy Policy URL). І знайти якийсь реальний приклад чи навіть сервіс для генерації Privacy Policy доволі важко. Тому вирішив запропонувати власний сервіс.

Відредагуйте назву вашої організації та адресу сайту і можете вільно її копіювати.
Якщо будете мати коментарі чи побажання щодо того як покращити дану політику конфіденційності — пишіть. З радістю внесу ваші зміни.

22.08.2015 Читати далі...

Автентифікація через соціальні мережі

Якщо ви працюєте на вашому сайті з різними користувачами (а скоріше за все так воно і є чи скоро буде), то вам треба механізм автентифікації користувачів.
Зазвичай, треба довго шукати що і як треба налаштовувати, продумати всі посилання, кнопки і т.д.
У статті пропоную попроковий спосіб, як це зробити максимально швидко.

22.08.2015 Читати далі...

Коментарі для сайту

Для свого блогу довго думав які саме коментарі і як реалізувати. Перше, що спадає на думку — це створити нову таблицю в БД (з полями ім'я автора, емейл, коментар, id батьківського коментару, id статті, можливо рейтинг, тощо). Але тоді одразу стикаємось з реєстрацією користувачів для можливості редагувати свої коменти чи можливість поставити фото, складністю побудови ієрархії коментарів, спаммерами, та й просто витратами доступного обсягу БД.
Аби уникнути цих всіх нюансів вирішив спробувати готові рішення...

28.07.2015 Читати далі...

Who is who (частина 2)

Якщо ви стикались з різними назвами типу CEO/CTO/і т.д. і не знали, що воно означає і чим такі люди займаються, то пропоную вам шпаргалку по всіх таких CxO (Chief <щось незрозуміле> Officer):

11.07.2015 Читати далі...

Heroku deployment

Після того як ви написали "мега-крутий" веб сайт на Python, то наступним питанням буде як його показати друзям. Бажано безкоштовно і без великого "геморою".
Є багато різних сервісів які дозволяють хостити ваш сайт: Heroku, Amazon AWS, Digital Ocean, Google App Engine, тощо. Проте перший мені чомусь найближче до душі. Про те, як за 15 хвилин запустити бойовий Django веб-сервер на Heroku.

11.07.2015 Читати далі...

Купляти чи не купляти

Якщо у вас стоїть питання покупки якоїсь дорогої речі (скажімо біля 500$), яка необхідна вам для роботи, проекту чи для просто саморозвитку:

  • курси по новій технології / методології
  • ноутбук / графічний планшет / сервер / смартфон
  • сайт на замовлення
  • програмне забезпечення (IDE, ліцензії, підтримка)
  • чи ще щось у еквіваленті
То, для прийняття рішення пропоную розв'язок наступної задачі...

11.07.2015 Читати далі...

Економимо місце в БД

Від самого початку проектування цього блогу, ключовим питанням для мене було яку базу даних обрати і взагалі де зберігати дані. Поки-що хочеться використовувати тільки безкоштовні варіанти, але кожен з них мав свої якісь обмеження.
Довго думав, як можна не платити за великі об'єми даних і знайшов для себе вихід — Таблиці на Google Drive. Сюди можна завантажувати "будь-яку" кількість даних і навіть проводити аналітику по них. Скрипт для того щоб зробити запис в таблиці займає біля 20 рядків і не потребує піключення жодний API чи бібліотек.

05.05.2015 Читати далі...

Who is who...

ПозиціяФункції
СтажерХоче працювати
ДжунВчиться працювати
МідлПрацює
СенйорВчиться не працювати
Software Architect Не працює
Solution ArchitectВчиться заважати працювати
CTOЗаважає працювати

А якщо серйозно, то давайте розберемось хто є хто...

04.05.2015 Читати далі...

Про мене

Багато хто з вас мене знає, дехто чув чи бачив.
Для інших розповім:

Привіт, мене звати Володимир Сподарик,
звичайний студент у Львівському політесі, програміст у одній з великих ІТ-компаній, консультант та просто людина, яка працює над тим щоб мати власну справу.

За останні 5 років в мене зібралось чимало досвіду: починаючи від навчання будучи студентом, закінчуючи роботою у аутсорсі, від ведення власних курсів, до розробки продуктів "з нуля".

За цей період я мав можливість попрацювати з багатьма технологіями (SQL & NoSQL, Desktop, Client/Server, Web, навіть трохи Embedded) та мовами (Python, Javascript, С/С++, Java тощо). Детальнішу інформацію можна знайти на LinkedIn або розпитавши особисто.

Зараз планую присвятити багато часу саморозвитку та розвитку власних продуктів.

Якщо ви періодично розробляєте проекти "для душі", берете участь у хакатонах.
Якщо ви амбіційний, і у вас багато ідей, але мало часу чи навпаки.
Якщо навіть просто цікавитесь ІТ-темою — ласкаво просимо в блог...

22.04.2015 Читати далі...

PyCharm IDE

PyCharm - хороше середовище для розробки мовою Python. Ще одним з популярних IDE для нього є Eclipse, але в ньому треба все налаштовувати вручну. Тому, якщо ви тільки починаєте програмувати на Пайтоні, то рекомендую брати саме PyCharm. В ньому вже все налаштовано і готово для роботи. Встанови і працюй.

Тим більше, що недавно вони також започаткували студентську програму:

20.04.2015 Читати далі...Якщо вам цікавий цей блог і ви б хотіли отримувати сповіщення про нові статті, тоді: