Поради для SW Engineers


Новинки, події, сервіси, поради, відгуки —
все те, що треба знати будучи в ІТ

Робіть речі, які не масштабуються!

Чому масштабний запуск продукту практично не працює? Як шукати перших клієнтів стартапа і чи варто це робити? Чи потрібно прагнути завоювати світ на ранній стадії стартапу? Ми підготували український переклад відомого есе Пола Грема «Do Things that Do not Scale», яке присвячене помилкам засновників стартапів на початковому етапі.

Тим, хто прийшов в Y Combinator ми найчастіше радимо не думати про масштабування. Багато майбутніх засновників компаній вважають, що стартапи або відразу стають успішними, або не домагаються успіху ніколи. Потрібно створити новий продукт, запропонувати його на ринку, а далі все як обіцяв Емерсон: якщо вам вдалося вдосконалити мишоловку, то люди самі знайдуть дорогу до вашого будинку. А якщо не знайдуть, значить, ринку для вашої продукції не існує. [1]

Насправді стартап злітає, якщо засновники змушують його злетіти. Винятки бувають, але дуже рідко. Зазвичай «розганяти» компанію доводиться самостійно — зовсім як машину до появи електричного стартера. Для запуску двигуна в ті часи доводилося крутити залізну рукоятку. Коли завівся, тоді все в порядку, але якщо хочеш їхати — спочатку покрути!

28.05.2020 Читати далі...

PIM, ERP, CMS, AMS, MAP, CRM

Компанії є складними. Незалежно від того, який продукт або послугу ви надаєте у Ви повинні багато чого відстежувати, і це ще до того, як ви почали розглядати, як ваш сайт відноситься до всіх аспектів вашого бізнесу. Речі можуть стати ще більш заплутаними через постійне використання таких абревіатур як CRM, ERP, CMS, і PIM. Тільки те, що всі ці комбінації літер означає, і як вони відносяться до того, як ви можете використовувати ваш сайт, щоб інтегрувати всі різні частини вашого бізнесу? Давайте поглянемо на те, що ці різні терміни можуть означати як частина вашого бізнесу, що використовує приводиться CMS веб-сайт електронної комерції з використанням як випадку:

06.11.2015 Читати далі...

Версіонування статичних файлів у Django

Якщо ви стикнулись з проблемою, коли ви оновили файл на вашому веб-сайті, а користувачі надалі використовують кешовану браузером версію. А там був принципово змінений функціонал у Javascript, додані нові функції чи навіть виправлені баги. Та навіть якщо змінений дизайн CSS стилів.

12.09.2015 Читати далі...

Політика конфіденційності

Часто на різних сайтах типу Facebook, потребують політику конфіденційності (зокрема Privacy Policy URL). І знайти якийсь реальний приклад чи навіть сервіс для генерації Privacy Policy доволі важко. Тому вирішив запропонувати власний сервіс.

Відредагуйте назву вашої організації та адресу сайту і можете вільно її копіювати.
Якщо будете мати коментарі чи побажання щодо того як покращити дану політику конфіденційності — пишіть. З радістю внесу ваші зміни.

22.08.2015 Читати далі...

Автентифікація через соціальні мережі

Якщо ви працюєте на вашому сайті з різними користувачами (а скоріше за все так воно і є чи скоро буде), то вам треба механізм автентифікації користувачів.
Зазвичай, треба довго шукати що і як треба налаштовувати, продумати всі посилання, кнопки і т.д.
У статті пропоную попроковий спосіб, як це зробити максимально швидко.

22.08.2015 Читати далі...

Коментарі для сайту

Для свого блогу довго думав які саме коментарі і як реалізувати. Перше, що спадає на думку — це створити нову таблицю в БД (з полями ім'я автора, емейл, коментар, id батьківського коментару, id статті, можливо рейтинг, тощо). Але тоді одразу стикаємось з реєстрацією користувачів для можливості редагувати свої коменти чи можливість поставити фото, складністю побудови ієрархії коментарів, спаммерами, та й просто витратами доступного обсягу БД.
Аби уникнути цих всіх нюансів вирішив спробувати готові рішення...

28.07.2015 Читати далі...

Who is who (частина 2)

Якщо ви стикались з різними назвами типу CEO/CTO/і т.д. і не знали, що воно означає і чим такі люди займаються, то пропоную вам шпаргалку по всіх таких CxO (Chief <щось незрозуміле> Officer):

11.07.2015 Читати далі...

Heroku deployment

Після того як ви написали "мега-крутий" веб сайт на Python, то наступним питанням буде як його показати друзям. Бажано безкоштовно і без великого "геморою".
Є багато різних сервісів які дозволяють хостити ваш сайт: Heroku, Amazon AWS, Digital Ocean, Google App Engine, тощо. Проте перший мені чомусь найближче до душі. Про те, як за 15 хвилин запустити бойовий Django веб-сервер на Heroku.

11.07.2015 Читати далі...

Купляти чи не купляти

Якщо у вас стоїть питання покупки якоїсь дорогої речі (скажімо біля 500$), яка необхідна вам для роботи, проекту чи для просто саморозвитку:

  • курси по новій технології / методології
  • ноутбук / графічний планшет / сервер / смартфон
  • сайт на замовлення
  • програмне забезпечення (IDE, ліцензії, підтримка)
  • чи ще щось у еквіваленті
То, для прийняття рішення пропоную розв'язок наступної задачі...

11.07.2015 Читати далі...

Економимо місце в БД

Від самого початку проектування цього блогу, ключовим питанням для мене було яку базу даних обрати і взагалі де зберігати дані. Поки-що хочеться використовувати тільки безкоштовні варіанти, але кожен з них мав свої якісь обмеження.
Довго думав, як можна не платити за великі об'єми даних і знайшов для себе вихід — Таблиці на Google Drive. Сюди можна завантажувати "будь-яку" кількість даних і навіть проводити аналітику по них. Скрипт для того щоб зробити запис в таблиці займає біля 20 рядків і не потребує піключення жодний API чи бібліотек.

05.05.2015 Читати далі...

Who is who...

ПозиціяФункції
СтажерХоче працювати
ДжунВчиться працювати
МідлПрацює
СенйорВчиться не працювати
Software Architect Не працює
Solution ArchitectВчиться заважати працювати
CTOЗаважає працювати

А якщо серйозно, то давайте розберемось хто є хто...

04.05.2015 Читати далі...Якщо вам цікавий цей блог і ви б хотіли отримувати сповіщення про нові статті, тоді: